| florin23wolf a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu informatii legate de urmatorul aspect: am aplicat online pe un site pentru visa in canada, pentru care am primit raspuns zilele trecute in care mi se transmitea ca cererea mea a fost selectionata si ca trebuie sa ajung la sfarsitul lunii august in oradea pentru a depune o cerere si o suma de bani pentru procesarea ei. Va rog sa-mi spuneti daca stiti mai multe despre acest subiect si care sunt sansele sa obtin visa in acest fel. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

E probabil aceeasi faza ca si cu cei care ofera contracte de munca in strainatate. Platesti o suma pentru procesarea aia, dar de fapt procesarea nu garanteaza absolut deloc si primirea vizei, ei doar fac cererea, intocmesc actele si le trimit acolo unde trebuie, ca sa nu te mai chinui tu. Apoi daca aia vor sa te accepte si sa-ti dea viza, ti-o dau, altfel ramai cu banii dati degeaba. Iti dai seama ca acea firma nu are cum sa influenteze statul canadian ca sa-ti dea tie viza.