| emipenet a întrebat:

Salutare! Cum este modulul pedagogic la facultate?
Ce se face mai exact?
Faci ceva practica ca profesor? (cum au si cei de la medicina practica in spitale, tu sa ai in scoala sau nu stiu)
Funda!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Ai niste cursuri si semnarii dar alea sunt frectie, o sa te invete sa faci un plan de lectie si niste notiuni de pedagogie. Si da, o sa ai si practica de predare intr-o scoala.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Eu am facut 10 ore asistare, și 2 ore predare. 2 lecții făcute de mine, pe care am luat calificativ.

Deci, 10 ore(in cursul mai multor zile) vei asista un profesor, iar 2 ore vei preda 2 lecții făcute de tine, pe predatul lor vei lua un calificativ(care de regulă e 9 sau 10).

Cursurile din timpul anului sunt ușor de urmărit și de regulă se cer proiecte în loc să se dea examene. Note mari sunt ușor de luat și totul poate decurge foarte bine dacă doar ești prezent.