| lowlyy a întrebat:

Salutare.
imi poate spune cineva de ce medie am nevoie la bac pentru a intra in jandarmerie? si unde m-as putea inscrie? vreo academie prin apropiere de cluj daca mi-ati putea sugera? dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ofiteri de jandarmerie exista o singura facultate, respectiv cea din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti. Se da examen de admitere, asa ca media la bacalaureat nu are mare importanta, se foloseste doar pentru departajarea candidatilor cu aceeasi medie la admitere.
Mai exista scoli de subofiteri la Falticeni si Dragasani. Detalii pentru admitere gasesti si aici: http://www.scoaladragasani.ro/admitere/admitere.php

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram si eu interesata de domeniul acesta, stiam ca trebuia minim 7