| Coffee_Red_1994 a întrebat:

Salutare, locuiesc in Brasov am terminat de ceva timp liceul si ma gandeam sa urmez un curs de electrician, ce scoli imi recomandati si care sunt optiunile de calificare. Mersi

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In mai toate orasele mari din tara sunt scoli postliceale de meseri, inclusiv de electrician.
Uite aici:
https://cariera.isjbrasov.ro/......rgetice-34

https://www.afacerist.ro/lista-firme/scoala_postliceala/brasov/

3 răspunsuri:
| viorelman11 a răspuns:

Job School

Bula
| Bula a răspuns:

Poti urma o facultate de profil electric, un curs postliceal sau sa te angajezi la o firma acreditata, care face si calificare la locul de munca.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred că vei găsi pe cineva care să fi făcut acest curs la Brașov. Însă sunt multe cursuri și ai de ales. Sfatul meu este să mergi direct la sediul școlii și să întrebi acolo detalii, înainte de a merge cauți pe internet câteva, după ce ai fost și te-ai interesat alegi care este cea mai convenabilă.