| Strwberrs a întrebat:

Salutare lume! M-am gandit ca pe viitor sa ma indrept spre o cariera de model. Nu stiu mai exact ce tip de model dar ma mai gandesc. Am auzit ca la videochat muncesti foarte mult dar primesti si multi bani. Stie cineva niste studio-uri! LEGALE! de video-chat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine te sfatuiesc sa-ti incepi o cariera in modeling, daca asta iti doresti cu adevarat, dar printr-o agentie de modele sau incercand sa te inscrii la concursuri de miss.

117 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat-o razna este?
Stai cuminte copile in banca ta și terminați studiile, lasă prostiile astea ca nu te caracterizează.
De ce mi ai dat ignore aiurea ca apoi sa îmi trimiți cerere de stop ignorare? rolling on the floor ți am dat un răspuns în care râdeam, nu râdeam de tine wtf laughing după ce mi și dat ignore mi ai desemnat acel răspuns câștigător rolling on the floor nu ești pe treaba talaughing
Dar ești un copil, si te iert happy
E grav daca la 14 ani începi sa te gândești la asa ceva laughing
Te plicti grav este? laughing
Asta da cariera de urmat ajaja

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm, asta nu e nimic, câte ignoruri mi-a dat Ray și apoi m-a scos...
Eu cred că Strwberrs glumește. Strwberrs să glumești, da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Măcar asta are 14 ani laughing o înțeleg într-un fel.Pe ala nu prea laughing dar sa fie sănătoși, asta e, fiecare avem probleme happy

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Oh dear, my name is not "asta"

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Să fie, că sunt funny.

| Strwberrs explică (pentru J0B0MAT):

Dadaaadaa nu-ti fa grijiiiiilaughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru Strwberrs):

Deja îmi dădeai spaime, hyu.

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Fitze scrie pe tinelaughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-a ars.

| Strwberrs explică (pentru J0B0MAT):

Stiuuu, sunt foarte diplomata, multumesclaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

LEGO știe sa le si dea, dar nu prea are o intiuitie bună, nu sunt fitos, mai trebuie mult si bine sa crească pana sa poata citi pe cineva, pana atunci videochat incoming rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Eu îți sugerez sa nu te întinzi prea mult cu glumele ca nu ești ready încăhappy
Încearcă sa nu întinzi factura și sa fi cumintela ca iar o sa te apuce bunicu de "langosi" si te plângi pe aici happy
Noapte bună!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii la prietenul Google și îți răspunde.

| DonEduardo a răspuns:

Chiar vrei sa te faci c*rva?

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai vrei modelling pe bune sau videochat? laughing
Ca deși scrie model de videochat nu e ceea ce crezi tu laughing eu zic sa te reprofilezi.

| Strwberrs explică (pentru DonEduardo):

Ca mama ta?

| gigite a răspuns:

Da, in bucatarie am cateva modele si retete legale traditionale taranesti. Dar si pe culori si culoare, adica holuri.

| DonEduardo a răspuns (pentru Strwberrs):

Macar am me e umană.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Strwberrs dragă, ești ciudățică!
Ieri intrebai dacă există săli de sex, iar azi ești interesată de videochat...
Ocupă-te de studii. Ai abia 14 ani...

| Strwberrs explică (pentru sadrian46):

Awww prietenul googleee:)))

| Mosotti a răspuns:

Pai majoritatea studiourilor de videochat sunt legale, videochatul nu este ceva ilegal.
Poti sa te duci la oricare, doar sa fie seriosi, normal ca se fac bani frumosi din asta. Seriosi adica sa faca carte de munca ca sa ai ani de pensie, si sa plateasca la timp si cum trebuie.

Si pe viitor f bine ca vrei sa fi model, fi fata desteapta, profita de frumusete si fa bani, nu sta sa lucri pe nimic in alte parti, ca nu-ti face nimeni statuie.
Ca dupa aia cand nu ai bani, nimeni nu vine sa-ti dea.

Ca multi vaaai ce rusine sa faci videochat, nu vad de ce ar fi rusine ca doar nu omori, nu dai in cap, nu faci rau la nimeni, ca asa si sa lucri pe 2 lei in alte parti tot rusine ar putea fi.

In paralel poti sa inveti si la scoala sa-ti faci o cariera si acolo ca sa fi asigurata in caz de ceva, si aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o man sa faca si videochat si modelling, nu e nici o problema, se scot bani f bun din asta, e foarte okey, nu vad nici o prostie in asta.
Si in paralel asa cum i-am zis, sa invete sa-si faca o cariera si pe asta ca sa aiba o siguranta in caz ca celelalte nu mai merg.

| Mosotti a răspuns (pentru DonEduardo):

Si daca s-ar face ce? E o meserie ca oricare alta, insa nu de asta spune, ea zice de videochat si modeeling.
Se scot bani frumosi din videochat si modeeling, deci e f okey, doar ca sa invete si la scoala sa aiba si drumul ala asigurat in caz de ceva.

| Mosotti a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Cum nu e ce crede ea? Sunt destule care fac videochat sau modelling si scot f multi bani din asta, nu e nici o problema.
Si se face videochat si modelling, nu altceva.
Poate face si modelling si videochat in acelasi timp, si e mai bine, ia mai multi bani la o adica.
Daca arata bine de ce sa nu profite de asta? Si sa si invete la scoala, la facultate si asa mai departe ca sa aiba si drumul asta asigurat la o adica.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu e ciudatica deloc, e desteapta, stie ca arata bine si s-a gandit sa profite de asta sa ia bani cu galeata, bravo ei.
Sigur ca trebuie sa si invete si sa se tina de scoala, ca nu stim cat o tine videochat si modelling-ul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

Ești chiar un nesuferit, m-am decis să ți-o spun deschis.
Încurajezi minorii la lucruri care îi denigrează. Să știi că nu-mi placi deloc, in sensul că niciodată nu mi-a plăcut felul tău de a gândi.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai eu sunt un om super openmind si asta am mai zis-o. Nu sunt ingradit de prejudacatile sociale si altele cum esti tu si altii, asa ca aia este.
Ne gasim noi romanii sa fim ingraditi, ai dracu occidentalii aia cum pot fi ca mine? Si ca dovada ca ei au gandit bine, uite unde au ajuns ca tara si ca tot, si uite unde suntem noi.

Am mentalitate de occidental. Deci de fapt tie nu-ti plac occidentalii pana la urma.
Lasa fata sa faca daca doreste, ca doar nu da in cap, are dreptul sa-si aleaga ce face, nu e democratie?
Am vrut sa scapam de comunisti tocmai sa avem dreptul de a alege nu? Si acum ce faci?

Dar atat timp cum am zis, sa nu lase scoala, sa invete si sa-si asigure cariera sa fie asigurata indiferent de ce face in rest.
Mie totul mi se pare okey in afara de sa faci rau altuia.

Nu pot sa incurajez un om sa se drogheze, sa bea, sa fumeze, sa faca sporturi extreme cu risc de deces, sa faca infractiuni, sa faca raul altora, sa nu invete, sa nu se poate okey in societate, asta da.
Dar nu altele.

Nu trebuie sa-i bagam in cap aceleasi ingradiri sociale ca sa mearga prostia asta la infinit la noi in Romania, trebuie odata sa rupem firul, sa ne mai destupam la cap, ca de aia suntem praf in toate in Romania asta, ca avem o gandire cam pestrita in general.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu este nevoie să îți placă felul de a gândi al altora.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru sadrian46):

Cel putin, să nu intervină la postarile mele si să isi spună punctul de vedere. Să intre si sa si-l spună individual, fără să semnalizeze.