| Daenerys3131 a întrebat:

Salutare, oameni dragi!
Sunt eleva in clasa a XI-a si oscilez intre UPB si UTCN (ACS).
As dori sa aflu care sunt diferentele dintre cele doua facultati, pros and cons, de ce mai bine as opta pentru UPB si nu pentru UTCluj sau invers.
Va rog in special pe cei care sunt foarte bine documentati sau chiar sunt studenti/absolventi ai acestor facultati.
Mentionez faptul ca nu ma intereseaza locatia, ci de unde as iesi mai castigata.

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Am fosti colegi in ambele locatii.
E aceeasi facultate, sunt aceleasi ore, singura diferenta e ca una poate face o materie intr-un anumit an, cealalta in alt an si ca materiile se pot numi diferit.

Suficiente firme exista in ambele orase, deci nici asta n-ar fi o problema.
Singurele criterii pe care ar trebui sa le iei in calcul sunt cele de cultura si de mediu, dar astea deja intra in preferintele tale.