| acosmin a întrebat:

Salutare. stie cineva daca firma de recrutare Profit Work S.R.L din Bucuresti este serioasa? A plecat cineva afara cu ajutorul lor?

139 răspunsuri:
| acosmin explică (pentru macoiulian1):

S-a concretizat ceva? ati mers la interviu?

| Emil_Emy_1984 a răspuns:

Are acelasi anunt de angajare de mai bine de un an de zile, SUNT CONVINS CA ESTE TEAPA

| florinmaxim75 a răspuns (pentru acosmin):

Nu cred ca a existat nici un interviu pana in prezent din moment ce mi s-au solicitat sa transmit pe mail traducerea actelor doveditoare din cv.

| antonina12 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Tin sa te contrazic, au avut astia la oferte de m-am saturat, numai eu am aplicat in 3 luni de zile la vreo 4 oferte.Mi-am depus cv-il la ei printr-o recomandare insa eu nu am avut noroc si nu stiu pe ce baza se selecteaza ca nu sunt nici ciunga nici batrana am lucrat in strainatate 8 ani, ce vor astia fotomodele pentru curatenie?

| Emil_Emy_1984 a răspuns (pentru antonina12):

Daca vei urmari anuntu telefonic o sa observi ca e acelasi anunt, si sunand la ei in diferite luni s ma informez cu privire la acel anunt postat in ziar, imi zicea ca este de actualitate si sa vin sa vb la firma. Dar de fiecare data erea alt baiat la telefon?

| optimus123 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Sigur e teapa si eu am aplicat petru toate joburile pe care ei ziceau k le au si nimica asa ca cel mai bine am luat eu singur mata de coada si am plecat pe cont propiu in afara unde se traiestemai bine decat in tara aia de rahat numita Romania.

| Emil_Emy_1984 a răspuns (pentru optimus123):

Salut, e bine ca ai avut noroc si ca ti-ai gasit ceva de munca in afara, si daca nu sunt indiscret in ce tara ai ajuns?

| optimus123 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Italia...spor si voua

| zukato a răspuns:

Astazi le-am dat si eu mesaj, si mi-au raspuns sec : asteptam sa ne sunati la numerele de telefon etc. Le-am cerut informatii despre firma si au ezitat din prima! Clar tepari! Cat despre plecarile in Anglia pentru orice job, sa stiti ca aveti nevoie de permis de munca! Nu aplecati urechea dupa unul si altul. Exemplu : pentru agent de paza, se face un curs acolo pentru care platesti undeva la 700 lire! Daca nu ai permis de munca in Anglia, nu poti lucra legal (doar sau sa fi ajutat acolo de firma respectiva sa obti actele NIN, Yellow card, Blue card). Doar cateva job-uri accepta sa nu ai yellow sau blue ( cum ar fi curatenie, labourer etc dar ai nevoie de CSCS card ) Bafta!

| zukato a răspuns:

Agentiile serioase nu iti iau bani, doar pentru acel dosar care costa 100/200 lei cel mult! In schimb te va taxa daca va fi cazul din salariu lunar timp de ( pana isi iau partea daca este cazul ). Am dat un mesaj la o firma care se ocupa cu plecari, sa vad ce raspuns imi dau ( nu percep comision, asa spun ei pe site ). Bafta

| Bogdan_Alistar_1980 a răspuns:

Sa va spun eu cum sta treaba cu profit work astia, impreuna cu alti 3 baieti am fost sa aplicam pentru jobul din Anglia, cv-urile noastre sunt foarte groase, imposibil de sarit unul dintre ele, adica cu minim 5- ani de munca in irak sau afg,si multe altele,in primul rand nu se cer bani inainte,cand i-am spus celui care era acolo ne-a spus o poveste,am trecut peste,dupa care mi-a spus ca firma este din Anglia,in cazul meu eu am lucrat cu cea mai mare firma de paza din Anglia,el a zis ca asta este cea mai mare,bine,da-mi numele,a zis ca nu poate,da-mi o adresa,nu poate, cand i-am spus ca am lucrat in Anglia a zis ca s-ar putea sa nu mai avem sanse ca sunt prea multe locuri, dupa care a urmat un set de replici foarte politicoase la adresa lor si am plecat, asa ca nu mai credeti in prostii de genu, firmele nu cer bani inainte sa stiti.

| Kcatalin a răspuns:

Eu am fost la ei pe 10 ianuarie si am vorbit cu razvan, am dat suta de lei si astept! azi e 1 martie si nimic. cred ca e teapa! a zis ca ei trimite cv la angajator si angajatorul recruteaza! a plecat cineva cu ei lunile astea?

| Rozescu_Florin_1976 a răspuns:

Va salut pe totii eu ma numesc florin din arges si am depus la ei, adica Profit work de 5 luni astept sa masune dar cin mama pote, e tepa curata nu va mai duceti fratilor ca ne eu bani si ne spune sa asteptam dar 5 luni astept degeba... Florin

| Juncu_Gabriel_1982 a răspuns:

Profit Work S.R.L = TEAPA = 100%

| Grigoras_Lucian_1978 a răspuns:

Legat de aceasta firma, la o privire mai atenta pe site-ul www.listafirme.ro, am observat ca domeniul lor principal de activitate este "Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe". Nimic despre recrutare si plasare forta de munca. Bine, acest domeniu poate fi trecut ca si domeniu secundar, DAR nu era mai corect, daca tot se ocupa de recrutare, sa-l treaca ca si domeniu principal de activitate? Mie imi miroase a mare TEAPA. Fiecare trage ce concluzii vrea.

| optimus123 a răspuns (pentru Grigoras_Lucian_1978):

Bine punctat!

| Silvesan_Ana_Maria_1976 a răspuns:

Pina la urma o plecat cineva cu firma asta

| optimus222 a răspuns:

Na plecat si nici nu cred ca o sa plece.Sint niste tepari nu se gindesc ca poate uni se imprumuta, cum le dai bani nu te mai baga in seama.De 4 luni nu ma contactat nimeni.Acum mai nou se numesc panisoara.Eu luni ma duc peste ei, cine vrea sa mearga sa ma contacteze; 0762719227, SI FERITIVA DE EI.

| optimus222 a răspuns (pentru Silvesan_Ana_Maria_1976):

Din citi cunosc eu nu a plecat nimeni, cind am fost eu la ei erau cam 25--30 de persoane si nu a plecat nimeni pina acum.

| Valiku a răspuns:

Stie cineva ceva despre ofertele lor de lucru in Germania pentru constructii?

| bobyxxx a răspuns:

Salut,am primit confirmare din partea angajatorului pentru plecare in Norvegia constructii si vreau sa stiu cine a mai fost selectat.

| optimus123 a răspuns (pentru bobyxxx):

Pai si ai plecat?

| Andreeajustme a răspuns:

Nu e teapa eu plec sambata cu ei pe data de 02.06 in Suedia la sortat legume impreuna cu alte 10 persoane plecarea o sa fie de la autogara Filaret Bucuresti la ora 04 dimineata.Bafta si voua!

| Andreeajustme a răspuns (pentru optimus222):

Ndreeajustme a răspuns:
Nu e teapa eu plec sambata cu ei pe data de 02.06 in Suedia la sortat legume impreuna cu alte 10 persoane plecarea o sa fie de la autogara Filaret Bucuresti la ora 04 dimineata.Bafta si voua!

| Cocoana_Georgeta_1970 a răspuns:

Am depus dosaru si taxa de 100 ron de un an si acum nu mai raspunde nimeni la telefon este teapa!

| Cocoana_Georgeta_1970 a răspuns (pentru acosmin):

Am platit 100 lei anul trecut adica iunie 2012 si nu am primit nimic nici acum.

| adrianmeandyou a răspuns (pentru Cocoana_Georgeta_1970):

Fratilor de ce nu v-ati dus la autogara filaret sa va convingeti ca se pleaca .......eu cunosc 3 persoane care au plecat cu ei in suedia sambata aceasta la sortat legume si fructe.Mai verificati inainte de a scrie mesaje ca luati sansele oamenilor.

| DHILL a răspuns (pentru macoiulian):

Salutare in legatura cu firma asta PROFIT WORK am fost si eu la ei in data de 11 06 2013 au perceput un comision de 100 de lei mi s-a facut si o fotografie care sa atasat la cv este ceva serios? a mai plecat cineva cu ei

| Tibi78 a răspuns:

Stie cineva ceva informati despre firma de recrutare Profit Work srl,Bucuresti, a plecat cineva in anul acesta prin ei in strainatate, recruteaza oameni in Suedia anbalat produse alimentare si in Belgia ambalat produse cosmetice, sau daca a depus cineva deja actele la aceasta firma, daca aveti informatii anuntati-ma

| Tibi78 a răspuns:

Stie cineva ceva informatii despre firma de recrutare Dominan&Veres srl,Oradea,ei recruteaza oameni in Anglia si in Germania in fabrici,adepus cineva deja actele la ei, sau a fost deja la interviu, a plecat deja cineva prin ei in strainatate, sau urmeaza sa mearga daca aveti informatii, contactati-ma