Întrebare recomandată | Noctis a întrebat:

Vreau sa dau la actorie la Sibiu si am nevoie de ajutor cu portofoliul.
La etapa 1 nu e o problema, avand in vedere faptul ca poezia, povesirile si monologurile sunt la alegerea mea.
Problema e ca nu stiu cam ce ar trebui sa contina repertoriul meu pentru etapa a 2-a.
Cate poezii, cate povestiri la pers 1 si cate monologuri.
Vreau sa stiu de asemenea daca pot include in repertoriul pentru etapa a 2-a ce am interpretat la etapa 1.
Pana acum, in total am 10 poezii, 3 monologuri si sunt in cautare de povestiri la pers 1.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti include in etapa a 2-a ce ai interpretat la etapa 1, deoarece ei nu vor "papagali". Nu conteaza cate poezii, povestiri si monologuri contine. Ceea ce conteaza cu adevarat, este personalitatea ta, sa fii original/a, adica fii tu insuti/insati, astfel vei fi simpatic/a. Eu personal innebunesc dupa astfel de personalitati happy as face contract cu ei in secunda doi. Iti ofer un sfat, scrie o poveste/intamplare din viata ta care te-a marcat, astfel, il vei interpreta cu pasiune si expresie a sentimentelor şi a emotiilor, pentru ca le-ai trait in trecut si le traiesti din nou. Un actor bun are asa ceva, trebuie sa aiba asa ceva! Un actor minunat, nu conteaza cum arata. Spor la treaba si iti doresc mult succes.

ps: Competitia este mare, la inceput trebuie sa dai mai mult din tine, ca sa fii acceptat.

1 răspuns:
| Mark2012012 a răspuns:

La facultate la actorie, nu? Daca da, atunci eu stiu ca nu iti alegi tu acea poezie, povestire sau monolog, ci iti dau ei sa tragi un subiect in functie de ce vrei sa interpretezi, adica poezie, povestire sau monolog