| TnyBZ a întrebat:

Vreau sa incep sa imi deschid o firma online de haine, pentru inceput, doar hanorace, tricouri, fesuri, etc., fara pantaloni, pantofi, si chestii de genul, iar acestea, vreau sa le personalizez cu imprimanta 3D, cu imprimari, etc.(aparatura o am). Daca as cumpara aceste haine "stock" de la o firma, iar mai apoi sa imi modific eticheta cu brandul meu, este legal? Practic, e ca si cum as plati unei croitorii sa imi faca haina, pentru ca tot dau banii pe ele. Daca nu e legal, o croitorie ar putea sa creeze haine pentru brandul meu? Cu eticheta, cu tot?
Sper ca am reusit cat de cat sa ma fac inteles in ceea ce am explicat. Multumesc!

3 răspunsuri:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

In primul rand, trebuia sa ai decis numele firmei.
Dupa aceea, nu ai voie/nu este legal sa cumperi haine de la alta firma si sa le vinzi tu sub numele firmei tale..nu ai voie.
Ai putea sa ai o croitorie care sa-ti faca hainele.dar croitoria aceea sa fie a ta...asa mi se pare mie. apropo, si eu vreau sa imi deschid o firma =]]
Daca nu te deranjeaza, pot sa stiu numele firmei?

| GrecuMariaaa a răspuns:

Nu e legal. Poate poti sa faci un parteneriat cu o firma care face tricouri simple sau poti sa iti cumperi o masina de cusut si sa le faci chiar tu.

| Roxanacretu2 a răspuns:

Cred ca mai bine discuti cu o firma profesionista care se ocupa cu branding si vezi cum te pot ajuta ei sau macar sa-ti dea niste sugestii. Eu iti recomand http://armeanu.ro