| octavvv a întrebat:

Salutare. Unde m-as putea angaja in conditiile in care am hernie inghinala si nu pot ridica greutati foarte mari? Exclus call-centere pentru ca nu cunosc decat limba engleza (la nivel conversational). Multumesc

1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

Sunt multe locuri de munca ce nu necesita efort fizic. Recomandat ar fi sa eviti munca la birou pentru ca nu face foarte bine la birou. Printre cele mai solicitante locuri sunt cele de sofer, nu conteaza domeniul, de asemenea daca studiile iti permit si ai avea ceva experienta in spate, sunt foarte multe firme ce au nevoie de traineri. De asemenea magazinele cormerciale de prin Mall-uri si alte mari centre suspina dupa angajati. Inscrie-te la niste cursuri si incearca meserie de ospatar, ajutor de bucatar. Nu necesita ridicare de greutati. Mult noroc si ai grija cu hernia, nu e de joaca, multa sanatate.