| justyoung9 a întrebat:

Cam in cat timp se invata limba engleza la nivel conversational?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Depinde in ce fel inveti. De exemplu daca ai pe cineva care stie engleza, si vorbesti doar ocazional, iti trebuie minim 5 ani. Daca vrei sa o inveti repede cu cursuri si conversatii zilnic cu alti oameni, o inveti in maxim 2 ani.

| AliG a răspuns:

Depinde cat de dispus si atras esti de limba si cata vointa ai. Eu cred ca poti invata engleza si in cateva luni. Este super frumoasa si usoara!

| GoldenKing a răspuns:

De la 1 an la 5 big grin

| TheBunny a răspuns:

Conteaza, daca înveți și te străduiești cat mai mult posibil o poți invata într-un an. Conteaza si cu cine vorbești, daca vorbești cu un englez trebuie sa știi engleza foarte foarte bine. Daca vorbești cu un coleg de al tău(român) nu trebuie sa fi neaparat expert.
Mai bine apucate de acum de meditații. Succes! happy

| Ionut165 a răspuns:

Cam in 2 ani maxim, 1 - 1 jumate