| jhon921 a întrebat:

Salutare comunitate, stiu ca nu e locul pentru intrebari de sănătate insa am 2 intrebari.
1.Eu am o hernie inghinala partea dreapta si am programare la medic vineri insa eu lucrez in depozit si ma jenează destul de mult, as incerca o centura pentru hernie inghinala. A incercat cineva, il ajuta?
2. A fost cineva operat de hernie inghinala? Cat timp a avut nevoie de recuperare completa pentru a putea ridica greutati mai mari?(dupa cum spuneam ridic cam 15-20kg).

Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara aprobarea medicului nu pune centură ca mai strangulezi niste vase de sange si ajungi urgent la operatie, in depozit presupune a căra din cauza asta ai si hernia, după operatie adio cărat numai ai voie ca faci din nou.