| theyonutzu a întrebat:

Stie careva daca exista vreo facultate sau masterat de limbaj nonverbal, respectiv de analiza si interpretare a limbajului corpului in Romania? In afara de facultatea de comunicare si relatii publice.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Cine ti-a spus ca facultatea de comunicare si PR (relatii publice) e una de limbaj non-verbal s-a inselat amarnic. Exista intr-adevar un modul in cadrul facultatii de PR dar asta-i tot. Cat despre facultatea de comunicare, aceasta e in fapt facultatea de jurnalism. Si ca sa-ti raspund la intrebare, nu, in Romania nu exista specializare de asa natura, exista insa afara module, insa mai mult pentru limbajul semnelor. Limbajul non-verbal il studiezi in cadrul facultatii de arta dramatica/teatru.