| alex544 a întrebat:

Stiţi vreun site(daca există) cu majoritatea locurilor de munca din Romania(pompier, politist, bucatar etc) si salariile aproximative si ce studii iti trebuie pentru fiecare? Funda

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat politaii cat pompierii si cei de la smurd iau 100 si ceva maxim 200 de euro lunar, un militar de la 200 in sus in functie de studii si ce face, pentru politie, pompier si paramedic trebuie liceu + bac apoi studiile necesare pentru a face meseria in cadrul respectiv iar la straini daca vrei sa te faci politai, jandarm, ambulantier e necesar 10 clase si o profesionala pentru ambulantier, la politie si jandarmerie probe fizice usoare, de invatat constitutia spaniei dupa caz si sa nu fi mai mic de 1 metru 54.

| mgtow a răspuns:

Iar salariile incep de la 1300 de euro in sus maxim 2000 € numai ca sau cam scazut si la ei putin cu criza asta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nomenclatorul meseriilor, dar fara salarii; militar de la 1300 / luna, pompier, politist de la 2300