| membruics a întrebat:

Sunt clasa a 11 a la sectia filologie intensiv engleza si la anul as vrea sa dau admitere la Academia de Politie "Al. I. Cuza" din Bucuresti.Am 1.75 si sunt fata.Sunt nehotarata, Am de ales intre sectia rutiera si sectia frontiera.

A facut cineva academia? Daca da, dupa ce esti admis trebuie sa stai 2 ani la Campina? Se intra pe pile? In functie de ce criterii esti repartizat dupa ce termini facultatea? As dori mai multe informatii...

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

De fapt, la Campina si Cluj sunt scoli postliceale de agenti de politie (scoala postliceala nu este identica cu facultatea!). Anul trecut, au fost scoase la concurs doar 5 locuri pentru fete--- intr-atat de putine locuri, cred ca, "pilele" nu-si mai pot strecura protejatii! Si, da, trebuie sa locuiesti in campusul scolii(1400 locuri de cazare).

Cu mentiunea ca n-am avut a face cu aceasta scoala, vezi, in acest video, prezentarea scolii de ag. de politie Campina : http://www.politisti.ro/......e-campina/

| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Cuza cred...