| Andrei_Catalin_1969 a întrebat:

Unde pot vinde icoane pe sticla?+ Funda

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cunosc 2 platforme de handmade din strainatate, in Romania nu merita sa le vinzi la un pret de nimic. Daca cunosti engleza, te poti inscrie pe cele 2 site-uri pe care ti le voi da.

Art Finder, este un site-galerie de arta cu vanzari din Anglia http://artf.in/px4J9g. Dupa ce-ti faci cont apari ca si cumparator la inceput, dupa ce aplici pentru a fi vanzator https://www.artfinder.com/sell/profile/ si ti se aproba lucrarile, profilul facut, pozele trebuie facute cu o camera foto pentru o rezolutie buna. Am auzit ca uneori resping anumite profile. Trebuie sa iti faci o descriere despre tine, de cum ai inceput sa faci pictura, ce te atrage, ce culor folosesti, materiale etc... o descriere frumoasa ca sa le intri pe sub degete pentru a tii se aproba profilul. Vei primi un e-mail cand ti se va aproba contul. Urmeaza pasii ceea ce trebuie sa faci dupa. Apoi iti deschizi magazinul, etaland lucrarile tale. Apoi iti faci reclama cu linkul de la profilul tau e grupuri de Facebook, Messenger si alte site-uri pentru a-i face sa se inscrie pe site sa cumpere sau sa dai like-uri pe Artfinder si asa te vei face cunoscut. Este de asteptat, caci vanzarile nu vin de la bun inceput. Trebuie sa te inscrii pe mai multe platforme de acest gen.
Pe Artfinder chiar daca pe site spune ca ti se vor opri 30% din lucrare (comisionul) cu toate ca ei mai pun si alte taxe, ar iesi la un 40% din suma lucrarii tale. Plata se face prin contul bancar.

Apoi ar fi etsy.com cred ca ai auzit de acest site. Acesta are comisionul mult mai mic, se percepe la prima lucrare cate 0.18 dolari centi, dupa ce urmezi pasii te indreapta sa iti faci cont pe Paypal, de aici iti iei banii de pe site-ul etsy dupa ce iti vinzi.

Daca scrii pe google platforme handemade strainatate, vei afla de pe blogurile romanesti descrieri detaliate despre acestea si care ar mai fi altele.

Eu momentan merg pe ArtFinder si Etsy.

Succes!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Obiectele de cult sunt monopol Ciubotea. Daca te prinde te gaureste laughing

Răspuns utilizator avertizat