| Taniusha_6138 a întrebat:

Vreau ceva sfaturi, teste, indrumari care m-ar ajuta in alegerea profesiei potrivite.

Răspuns Câştigător
| AddXf a răspuns:

Hey! Niciodata sa nu te increzi in prostii din astea cu teste. Intr-o zi iti poti schimba viziunea totala despore viitorul tau. Poti face liceu/ facultate de matematica ( doar un exemplu, < sa te faci profa'>). dar cand tremini liceul tu vrei sa te faci profa' de romana... oricum uite aici:http://cariera.ele.ro/teste/Afla-ce-meserie-ti-se-potriveste_--c74.html
...si oricum, trebuie sa fcai ce-ti place, NU ce zice un computer :D funda?

3 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Ideea dupa care trebuie s ate ghidezi e asta : Sa faci ce-ti place, in ce crezi ca ai putea excela, ai putea aduce ceva nou, inovator, ce ti-ar placea. Daca in america sunt experti si cercetori in domenii de care nici n-ai auzit de ce nu ai face si tu ceva nemaiauzit care pentru tine conteaza si te multumeste.Gandeshte-te asa Ce pot face mai bine azi decat ieri si mai bine decat exista deja.Lasa clasicele meserii de doctori profesori vanzatori ect. Gandeshte inovator, gandeshte nou. Daca toti or sa fac ce fac generatile anterioare nu faci nimic, nu evoluezi.Fa ce-ti place, lucra intr-un domeniu in care pe langa sa-ti placa sa fie buna.Pentru ca daca faci cu drag succesele is mult mai usor de obtinut.

| gianyg a răspuns:

Www.go.ise.ro/
Daca vrei consiliere, te astept cu sfaturi la cabinetul meu. 0760957357