| SilverBird a întrebat:

Vreau sa ma înscriu la politehnica, la facultatea de inginerie mecanica și mecatronica, dar nu știu ce specializare sa aleg, mecatronica sau design industrial...care credeți ca este mai de viitor?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa alegi orice ca ambele sunt de viitor, dar roagă-te sa ieși cu nervii intacti de acolo.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Ingineri se cauta pe piata de munca cat mai multi, iar dupa mine amandoua sunt de viitor ( eu sunt la inginerie electroenergetica). Dar, depinde si de tine daca poti tine pasul. Eu nu studiez la poli, studiez altundeva, dar ingineria este destul de grea ( nu vreau sa te sperii) si presupune mult studiu, frecventa cat mai multa la cursuri/laboratoare/seminarii, si studiu suplimentar deoarece unele materii sunt extrem de complexe si nu reusesti sa intelegi tot la cursuri.