| asd123 a întrebat:

VVVVreau sa fac un curs de calificare pentru mecanic auto, dar dupa asta o sa imi gasesc de lucru in domeniu?(precizez ca:am cunostinte inn mecanicaa )

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O să vorbesc cu adminii, constat că nu te potolești cu obsesia ta cu această întrebare.
Pa, pa.

| N3pthys a răspuns:

Nici un curs de calificare nu iti garanteaza imediata angajare. Daca alegi sa faci cursul de calificare, la terminarea acestuia obtii o diploma care iti atesta calitatile in domeniu, cu diploma aia te poti duce sa iti depui cv-uri pe postul de mecanic auto. Diploma aia iti ofera un avantaj dar nu si o certitudine ca vei fi angajat!