| ParvuMaria a întrebat:

Aveti masina de uscat hainele? Recomandati-mi una ca stau de 2 zile cu hainele ude pe sârmă.

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ai nevoie de o mașină de spălat cu uscător. Ca brand recomand Bosh. Dar să nu fie fabricată în Turcia! Eu am una produsă în Germania luată acum 6 ani! Am dat pe ea 23 milioane = 2300 Ron dar face toți banii!
Să fii iubit!

Bula
| Bula a răspuns:

Pe timp friguros (toamna-primavara) rufele se usca greu afara.
Le poti usca mai bine in casa, cu conditia sa fie minim 15 grade si sa se miste /schimbe aerul putin, macar la intervale de 2-3 ore (aerisire rapida).
Daca speli rufele cu masina de spalat automat, poti ajuta uscarea cu o centrifugare suplimentara, dupa ciclul de spalat. Astfel rufele vor fi deja aproape uscate, iar pe un stativ de uscare plasat in camera incalzita vor fi uscate in 3-4 ore.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, am masina de uscat rufe, fiind exterm de utila in zilele ploioase, sau cand ai nevoie urgenta, sa usuci ceva.
La inceput am avut ceva ieftin, dar nu am fost multumita de cum le usca, asa ca, peste ani mi-am luat ceva calitativ.
Te saftuiesc sa mergi intr-un magazin de electrocasnice si sa ceri acolo sfat, ca-s pe diverse marimi, categorii, branduri si preturi.
Nu te ajuta cu nimic daca eu iti recomand Miele, iar tu nu-ti permiti sa platesti $2000
Dupa "buzunar" poti alege una mai modesta, sau chiar una buna, dar scond hand, de la magazinele respective.

https://shop.miele.com.au/......id10632080

| Bizon95 a răspuns:

Bosh au masini de spalat SI cu uscator
altfel sunt uscatoare separat
cauta pe emgag "uscator rufe"
pentru ca nu pot posta link, cica, ca ei la ora asta "reinventeaza roata" (cred ca e mentenanta la site)