| anonim_4396 a întrebat:

Aveti masina de uscat rufele? Sau aveti uscatorul încorporat în mașină de spalat? Nu mai pot usca rufele in casa si trebuie sa cumpăr un uscator.
M-ar ajuta cateva sugestii, experiente de ale voastre.
Imi e teama sa nu se deterioreze hainele de la uscator. Voua vi s-a intamplat asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am masina de spalat cu uscator. Nu deterioriaza, dar nici nu pun haine sensibile.

| relian a răspuns:

Nu se detirioreaza nimic,ai optiuni cum sa usuci,cu aer doara,cu aer caldut cu aer fierbinte,deci nu are ce se deteriora.
Acu nu stiu ce masini de uscat sunt prin RO dar ca idee sunt si electrice si pe gaz,tu alegi ce iti este tie mai convenabil si se aplica in cazul tau.
Eu nu iti pot spune ce am sau cum am pentru ca nu se aplica la tine laughing dar masina de uscat incorporata in masina de spalat nu prea am auzit,iar daca sunt asa ceva eu zic sa te feresti sa cumperi o asa masina.
Sint masini de spalat si uscat intr-un singur corp dar is separate,fiecare isi face treaba lor.
Apoi nu prea vad cum ar putea fi,pentru ca masinile de uscat au nevoie de evacuare a aerului, daca este o singura cuva aia de spalat cum poate si usca?
Hai sa spunem ca au gandit aia ceva si ar fi, se poate, dar eu as recomanda sa iei separat, chestiile complicate se defecteaza mai rapid si te costa si mai mult, chiar daca dai bani mai multi cand le cumperi separat o sa fie mai bine.
Asta este parerea mea.Eu locuiesc unde oamenii isi usuca rufele doara asa cu ajutorul masinilor,nu ai voie sa usuci rufe nici in balcon,deci fiecare om are masina de uscat rufe, iar eu nu am vazut niciodata o masina care sa si spele si sa si usuce, nici la magazine nici altundeva.
Daca acolo la tine sunt asemenea masini eu zic sa te feresti sa cumperi o asa masina.
Referitor la deteriorat cum am spus ce se poate intampla este sa usuci rufele cu awer fierbinte, caz in care se vor micsora laughing dar este o chestie buna, pentru ca ai optiunea sa ususci cum doresti, in caz ca ai o haina nitel mai mare o bagi la uscat fierbinte si dupa iese turnata laughing
eu odata am tot uscat asa un tricou de ajunsese de copil mic laughing dar in rest nu pateste nimic.

| Demidol a răspuns:

Nu ai terasa/balcon? E mai bine la aer decat in casa/in baie sau uscator.