| Alexyne a întrebat:

Buna, am o problema cu masina de spalat rufe, nu le mai stoarce si asta se intampla cam de o luna, mereu cand le intind pun un prosop pe podea sa nu se umfle parchetul. E masina de spalat care se deschide in partea de sus, oare e infundat filtrul? Daca da, de unde il pot scoate sa il curat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ar fi infundat nu ar elimina apa sau nu si-ar trage apa. Problema este din programe.

| Demidol a răspuns:

?! Dar unde intinzi tu rufele?
Problema e in programarea masinii. Ai incercat si programul separat care este pentru stoarcere? Daca nici ala nu merge, cheama un depanator.
Nu are legatura dar filtrul, daca vrei sa-l cureti, se afla jos la baza masinii in fata. Uite aici un articol: https://www.joienegru.ro/curatare-filtru-la-masina-de-spalat/ Atentie cand il pui la loc sa il insurubezi bine. Altfel, pe acolo va iesi apa din masina si vei inunda toata casa.

| Bizon95 a răspuns:

Stoarcerea e operatia cea mai "stresanta" la o masina de spalat, pentru ca trebuie sa mearga la viteze mari
ori tie daca nu iti mai merge, e foarte probabil ca s-au stricat niste roti care nu sunt folosite decat la stoarcerer

asa ca eu imi pun banii ca fara depanator nu rezolvi sad