| Andreeadeealungu a întrebat:

Bună,
Aș dori să știu dacă după montarea parchetului laminat de 12mm, se poate monta în aceeași zi mobila și se poate așeza pe suprafața acestuia. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Poti sa asezi pe el orice si dupa 1 secunda de la montare, ce se intampla atunci, acelasi lucru se va intampla si dupa 1 zi, dupa o luna sau ani.

Nu e parchet ce dai acum cu lac pe el, sau mai stiu eu cu ce, sa spui ca trebuie sa lasi sa se usuce bine.Deci poti aseza pe el oricind, orice mobila.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da.

| darrio2007 a răspuns:

Normal că da. Nu este un material pe care trebuie sa-l astepti sa se intareasca sau sa se usuce, gen beton, șapă etc.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Sau cum spune relian, dai cu lac pe el si astepti sa se usuce.

| Andreeadeealungu explică:

Vă mulțumesc frumos pentru răspunsuri.