| frumoasazaraza a întrebat:

Vi se pare o fita sa platesti pe cineva sa iti faca curatenie o data pe saptamana in casa?

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, lipsă de timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-s fite deloc, daca esti o persoana foarte ocupata si iti permiti financiar sa platesti pe cineva pentru caratenie in casa, de ce sa nu primesti ajutor?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti permiti nu e deloc o fita.

| dullcat a răspuns:

Nu.Cine are bani pentru astfel de servicii poate face orice doreste.E si asta un loc de munca pentru care trebuie cerere.

| Fatamuntilor a răspuns:

Deloc!
poti oferi cuiva sansa sa faca un ban cinstit.

| Holiday a răspuns:

Nu. E normal sa faci asta, daca iti permiti.

| johnnny123 a răspuns:

Eu plătesc pe cineva să vină de două ori pe lună. Nu mi se pare o fiță, având în vedere că folosesc timpul ăla pentru lucruri mai productive.

Mi s-ar părea o fiță dacă nu ai face nimic cu timpul pe care-l câștigi astfel.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu. Daca ai bani poti sa platesti si sa-ti calce rufe daca vrei. Chiar sunt unele femei care doar cu asta se ocupa, merg la oameni acasa si le calca rufe. La oameni cu bani. Pt ca pur si simplu nu le place sa calce si prefera sa le calce altcineva.
Eu una urasc sa fac curat, mai bine as face orice alta treaba decat sa fac curatenie. Nu e vorba ca nu am timp, pur si simplu urasc asta. Daca as avea bani de menajera cu siguranta nu as sta pe ganduri

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu. Pentru cineva care este ocupat si plecat de acasa mereu, e o necesitate.

| Sophieka a răspuns:

M-ar placea sa am si eu ajutor casnic.

| Lupică27 a răspuns:

Daca esti barbat mai merge dar daca esti femeie...
Maica-mea a facut curatenie la o femeie acasa si mi-a povestit cat jeg era acolo puțea pamantul sub ea, o ingalata.
A facut si la un profesor universitar tot asa un dobitoc ingalat si narcisist.

| frumoasazaraza explică (pentru Lupică27):

Femeile nu pot fi ocupate sau obosite?

| Lupică27 a răspuns (pentru frumoasazaraza):

Ti se pare ok sa ai jeg in toata casa si nimic de mancare in frigider? Oricat de ocupat esti tot ai grija sa nu fie mancare in frigider si curat in casa.
Eu sunt barbat si tot mai dau cu o matura, bag rufe la spalat, mai gatesc cate ceva ca nu-mi cad gradele...
Daca ai jeg in casa mereu si frigiderul gol asta spune multe despre tine.

| dullcat a răspuns (pentru Lupică27):

Si de ce e ok pentru barbati dar pentru femei nu? Dublu standard much? Ah, barbatii sunt porci oricum, pot trai in cocina, se accepta in societate. Sau cum? laughing Trist ca gandesti asa. Si despre cei care insulta aiurea poti spune multe. Dar felicitari pentru ca pui si tu mana la treaba, ca orice adult functional.

| Lupică27 a răspuns (pentru dullcat):

''western propaganda is strong in this one'' -Yoda.

| dullcat a răspuns (pentru Lupică27):

Nu e nicio propaganda. Daca nu ai argumente inceteaza sa mai insulti oamenii pentru modul in care traiesc, mai ales stiind ca celor de sex masculin nu le-ai pune niciodata etichete negative. Daca ar fi sa o intreb pe mama ta la fel ar zice: Eh, ei sunt barbati maica!

| iliiiinca a răspuns (pentru Lupică27):

Daca esti femeie, daca esti barbat, tot om esti si tot faci mizerie. Femeile nu sunt aparate de facut curat. Minte scurta

| Lupică27 a răspuns (pentru iliiiinca):

Alta care traieste in jeg, trebuie sa fiti tare mandre de voi!

| iliiiinca a răspuns (pentru Lupică27):

Daca am femeie la curatenie, stau in jeg? Deci daca esti femeie, n-ai voie sa angajezi pe cineva la curatenie, trebuie sa fii sclav la tine in casa?

| Lupică27 a răspuns (pentru iliiiinca):

Nu e problema asta, problema e ca n-ai nicio calitate feminina, ma mir cum stau barbatii aia cu voi, ce ii atrage, copilu sta cu bona banuiesc, ca tu sa ai grija de el sa il educi doamne fereste.

| iliiiinca a răspuns (pentru Lupică27):

Calitatea mea feminina este sa fac curat? Da-ti 2 palme si intoarce-te in pestera de unde ai venit. Treci de la curatie la copii acum?

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Firmele de curățenie pentru asta exista pana la urma și uneori oamenii sunt prea obosiți sa mai facă curat după serviciu asa cum sunt obosiți sa mai gătească

| Madaxo97 a răspuns:

Daca muncești mult si tu și soțul și chiar nu aveți timp de treburi casnice sau sunteți prea obosiți, nu este fiță, ci necesitate.
Dacă nu faci nimic toată ziua, stai in puf si totuși chemi femeie la curățenie, cam este fiță in cazul ăsta, dar cine sunt eu sa judec, fiecare face cum vrea si ce vrea, atât timp cât îl ține buzunarul mai ales.

| DeMicUnCălător a răspuns:

A fi un om curat nu-i o fiță, ci o necesitate.
Când nu ai timp sau putere să mergi pe jos cinci stații, plătești un bilet și te urci în autobuz. Este asta o fiță?

| Miruna333 a răspuns:

Nu, eu n-as putea sta fara pentru ca nu am timp, iar cand am timp, nu stau de curatenie. Unii romani din pacate ti-ar spune da, li se pare ca li se ridica statuie daca n-au ajutor in casa

| MistarGoGu a răspuns:

Cat timp produci BANI × 10 intr-o ora de munca fata de cel / cea care prestează curatenia NU! Altfel NU! Bonus arzi niste calorii nici de sala nu mai ai nevoie!

| Cipi1212 a răspuns:

Nu. Poți plăti pe cineva. De-abia o ajuți pe acea persoană cu niste bani.

| Nonameagain a răspuns:

Nu.
Unii nu au timp din cauza jobului. Altii nu au putere din cauza sanatatii sau a varstei.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! În opinia mea, nu văd de ce ar fi. Având în vedere faptul ca există mulți oameni care au un program încărcat, care vin obosiți de la lucru, sau care chiar pot să facă alta activitate cu timpul lor, nu văd de ce ar fi o fiță! Din păcate există multă lume care ar avea alt răspuns, dar până la urmă fiecare gândește diferithappy