| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimi! Am un ap cu 3 cam si este calciu pe pereți. Atât de tare încât nu se poate racai decât cu nu stiu ce mașina au baietii care lucrează dar durează foarte mult.Mi au facut dormitorul mic intr o zi greu si f mult praf. Ziceau de o altă soluție.Sa zideasca peste calciu ca ap are 67 mp si la tavane va fi mult mai greu.Este ok?

2 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Ambele sunt solutii viabile, eu as prefera sa zideasca peste, totusi.

regis
| regis a răspuns:

Sa zidească? Nici dintr-un caz. Se poate gletui, se poate trage un tinci sau un strat de adeziv, dar ziditul e chiar exagerat.