blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Cum ar trebui aranjat dormitorul astfel incat sa fie foarte relaxant sa te afli in el? (culoare pereti, mocheta sau parchet, perdele si draperii, etc)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bleu, deschis peretii, mocheta bleu, draperii bleu si lumina bleu fac bine corzilor vocale

11 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Peretii poti sa-i zugravesti cu un var lavabil in nuante de bleu deschis.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

In general, casa e un loc in care ar trebui sa ne simtim bine, sa ne odihnim, sa ne relaxam etc. Exista multe reviste de specialitate, emisiuni tv, site-uri de unde te poti inspira, insa fiecare idee expusa intr-una din sursele de inspiratie anterior mentionate apartine gusturilor altor oameni si desi pare ok, s-ar putea sa nu ti se potriveasca. Casa in care locuiesti trebuie sa te reprezinte, in fiecare detaliu, in fiecare coltisor. Aranjaz-o asa cum simti, asa cum iti place. Dormitorul, daca ai cu cine sa-l imparti, e bine sa-l aranjezi in asa fel incat sa va simtiti amandoi bine, asa ca merge-ti impreuna prin magazine si alegeti ceea ce va inspira relaxare, romantism...

| Dara a răspuns:

Eu am optat pentru nuante de roz pal in dormitor si mocheta si mi se pare nemaipomenit, indiferent de moda.Doar dormitorul este folosit de mine si de sotul meu, nu de restul persoanelor care ar avea o parere diferita:-)
Ce e relaxant pentru mine, poate sa fie "turbat" pentru tine;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

se spune ca portocaliul e relaxant, dar eu nu mai iau dupa ce se spune. important e cum te simti tu mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea gasi cateva sfaturi si idei aici -www.secretele-fengshui.eu, www.incasa.ro, www.acvaria.com,www.arhimag.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

http://www.bucuresticonstruct.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, pentru dormitor cea mai buna alegere cred ca ar fi rozul o culoare relaxanta, linistita, romantica, incearca sa asociezi perdelele draperiile cu culoarea peretilor sper sa-ti fie de folos diana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De preferat ar fi o culoare calda(parerea mea).happy lila, roz, portocaliu.imi plac nuantele astea...eu zic parchet mai inchis la culoare si draperii in nuante calde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie fiecare detaliu pe gustul tau

| Byb2001 a răspuns:

Caută pe net

| gabriella a răspuns:

totul sa fie in culori viisi multe flori