| benga94 a întrebat:

Bună seara din nou, pun aceeași întrebare cu ideea poate răspunde un meseriaș care știe și ma poate ajuta. Am montat parchet laminat în tot apartamentul de 12 mm, am pus distanțiere la perete, laminatul era cu clic deci nu e vorba de distante între placi sau altele. La cam o luna doua după montaj se aude, scârțâie, pocnește nu înțeleg ce naiba are... E pus peste gresie cu izolație dinaceea verde mica 1 mm sau 2 nu mai știu bine, spuneți-mi ce ar fi de făcut ca să știu.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ai ceva mizerie(pietricele) pe dedesubt. Si au strapuns izolatia de sub parchet. Ating de gresie. De aici zgomotul acela.