| benga94 a întrebat:

Laminatul scârțâie de zici că e de zeci de ani pus și el are doar 2 ani! Chiar nu e un remediu sa nu mai scârțâie așa tare? E pus cu chestie din aceia verde și el are 12 MM l-a pus meseriaș doar că nu mai e in zona, e plecat sa sa pot trage de el.Intrebatea este ce sa fac?

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Silicon pentru instalatii

| 9Florin9 a răspuns:

Eu cred ca trebuie scos si pus din nou, dar inchegat mai bine la muchii si colturi.
PS: Daca scartaie si cand treci peste el se si lasa atunci trebuie scos si pus sub el mai multa din aia verde cum zici tu.

| benga94 explică (pentru 9Florin9):

Pai da se și lasă scârțâie pocnește
Izolația aia verde sau ce e e mica
Și este gresie aia verde și după parchet. lași scoate dar nu crezi că se rupe încheieturile? e din ala clic sau cum ii zice

| 9Florin9 a răspuns (pentru benga94):

Da, se poate si rupe dupa cum ti-e norocul dar alta solutie nu vad, ai putea intreba un specialist, eu nu sunt doar am dat o idee.