| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna seara TPU am nevoie de un ajutor din partea voastra... Intrebarea mea este de unde pot sa imi comand puieti meri gutui ca nu cred ca mai gasesc pe piata sa imi cumpar si doresc un link de cumparaturi ca in piata nu stiu daca gasesc...?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3ErqDFI

| relian a răspuns:

Daca nu se mai gasesc pe piata,ce link mai vrei? A venit frigul,nu mai sunt de vanzare,cei care au produs,au pus la pastrare,pa si la gara, cumperi la primavara.
Pomii nu se cumpara din piata, cumperi de la magazin, aia aduc de la pepiniere, au etichete stii ce cumperi.
Daca cumperi cuc e vine nea caisa la piata cine stie ce o sa iasa, mai pierzi si timpul aiurea.

| Catrice a răspuns:

Ciudat,la mine în piață sunt thinking

| MihaelaDart a răspuns:

Doar îți spun evita pepiniera Roman, trimite copaci bolnavi. Au fost multe plângeri, deși pe pagina lor mereu le șterg.
Uite pe acest site ai destule informații și sfaturi de unde poți achiziționa pomi fructiferi. Pomii fructiferi se plantează toamna, încă mai ai timp.
https://agrointel.ro/......cercetare/