| LaviniuA a întrebat:

Voi cum va aranjati casa, sa fie cat mai zen in luna decembrie?
Eu folosesc betisoare parfumate, lumanari, muzica de meditatie. Curatenie nu prea e mereu, dar asta o trec cu vederea big grin

23 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Curatenie, perdele noi, lenjerie de pat mai colorata.
Caldura si manele. Si stau mult degeaba.
Si brad artificial, cred. Sau natural...

| LaviniuA explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok... poate asculti si ceva muzica, macar de sarbatori

| dullcat a răspuns:

Incerc sa pastrez ordinea si mai pun din cand in cand muzica in fundal.Nu folosesc nimic pentru miros, prefer aerul proaspat, curat. Mirosul frumos oricum vine de la bucatarie atunci cand faci ceva de sezon.Iar betisoarele parfumate si lumanarile contin substante daunatoare, mai ales lumanarile din parafina, care este derivat din petrol.

| relian a răspuns:

E bun ca folosesti betisoare parfumate, in loc de curatenie laughing maschezi mirosurile, murdaria, e si asta o metoda laughing
Deciut betisoare si luminari, mai bine faci curatenie, e mai frumos.

| J0B0MAT a răspuns:

Anul ăsta nu mai vreau să fac nimic. Să aranjeze altcineva și pomul și tot. Dăcât la animale le iau eu ceva.Bine și tot eu o să cumpăr instalațiile, gloabele și ce mai e, dar nu le mai aranjez eu. Să mai aranjeze și bărbatul, să fie democrație.
Muzică rock și manele, mai nou manele rock pentru meditație.

| LaviniuA explică (pentru J0B0MAT):

Merge si muzica buna da... ascultata la o masa cu mult porc mmmm laughing putem sa ii intampinam si pe colindatori asa laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu mai vreau porc.Doar șorici, dar din ăla de casă, nu porcărie de au ăștia prin magazine.Și să fie moale, că dacă e tare o să îl mănânce câinele, adică oricum o să mănânce și el.

| LaviniuA explică (pentru J0B0MAT):

Tu nu aveai balaurul ala cu forma obscena la poza parca? laughing ce s-a intamplat?

| J0B0MAT a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu știu cum vreodată dragonul din Got, un good boy din toate privințele, poate fi vreodată obscen.Dar dacă e așa, următoarea mea poză pe care nu mi-au aprobat-o încă și nu înțeleg de ce, va fi considerată tatăl la obscen.

| Hyperion7 a răspuns:

Curățenie și decorațiunile aferente lunii și atâtbig grin

| mastadont a răspuns:

Curățenie e cam tot timpul pe la mine, în rest bag colinde toată ziua deja în fundal și am aranjat frumos sticlele de bere, vin, jack daniels, old smuggler, bourbon, jin beam, stalinskaia, bitter, miorița etc frumos la vedere pentru a servi musafirii care vor veni să mă viziteze, fiecare în funcție de ce preferă big grin
Bine înțeles, pentru cunoscători și pasionați ca mine vreau să fac și niște prăjituri cu substanțe ilegale prin românia, dar le ascund bine și servesc doar la cerere pe care-l știu că preferă așa ceva, că n-am chef să dea copiii de ele cumva doamne ferește laughing
În rest, mai bag un pai, mai ciordesc un pumn de bomboane de pe pomul deja făcut, pot să zic că am intrat deja în atmosfera sărbătorilor. happy

| LaviniuA explică (pentru mastadont):

Ala-i trotil nene bravo laughing
Dar cam devreme pentru colinde. Deja parca ii aud pe aia cu boxa in strada... "am plecaat sa colindamuu".

| mastadont a răspuns (pentru LaviniuA):

O fi dar mie îmi plac, le-aș asculta tot anul, dar așa încet pe fundal nu tare ca pe manele.
Doar știi că așa-i românu, decât să nu ajungă mai bine să rămână, dar tare mă îndoiesc că mai rămâne ceva pe raftul cu băuturi până de crăciun, deja am mai comandat o tură de sticle ca nu cumva să mă prindă musafirii cu casa goală laughing
Beciu-i plin și el cu vreo 300 de litri de țuică și vreo 600 de vin, la nevoie intrăm și acolo că am intrarea direct din casă cu trapă telecomandată cum am văzut prin străinătate big grin
Am o țuică de pere de te lingi pe degete ce bună e, hai că mă duc să-mi pun un pahar că deja mi s-a făcut poftă laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA explică (pentru mastadont):

Strangator. Cat ai acolo, pot sa hranesti inca 10 generatii laughing

| mastadont a răspuns (pentru LaviniuA):

laughing dacă cumva vin rușii peste noi îi îmbăt pe toți și îi trimit acasă laughing

| KovacsB a răspuns:

Daca betisoarele alunga gandacii si duc gunoiul e ok.
Lumanarile duc sticlele goale de bere.

| Ilovedinero a răspuns:

Brad in toate culorile, led-uri, secret santa in familie, colide dar in engleza ca de la astea Romanesti imi vine sa plang laughing Curatenie la mine e mai mereu, nu am probleme, seri de film cu prietenii sau seri romantice cu iubitul

| Ceaki a răspuns:

Cumpar iarba, canabis, ketamina si totul este mai verde, mos craciun imi face cu mana de la horn dar eu stau la bloc la etajul 2 imi place asa sa ii dau la m4ie lui gagica mea si sa ma uit la mos craciun cum imi face cu mana

| LaviniuA explică (pentru Ceaki):

Pai ce faci bai nene? laughing Acu or sa te invidieze toti virgineii de pe TPU.
In fine vezi sa fie toate cu masura.

| Ceaki a răspuns (pentru LaviniuA):

Imi cer scuze de acum

| Ilovedinero a răspuns (pentru Ceaki):

Da dc ii dai doar tu m4ie lu ggk-ta? Cheama-l si pe moșu

| Pitbull27 a răspuns:

Acest aranjament pe care ți-l dorești este direct proporțional cu felul cum este decorată camera. Cu cât lucrurile dintr-o cameră se află într-un Nr mare sau sunt înghesuite "chestia cu Zenul" nu funcționează!
Zenul este o "chestie" foarte complexă ( și cea mai importantă în decorațiunile și amenajările interioare), despre care nu mulți le înțeleg sau au cunoștință cu adevărat "cu ce se mănâncă"
Întotdeauna "în zen" se începe cu poziționarea patului în cameră ( deoarece ăsta este cel mai important aspect al sănătății personale )!

Mulți i-au în derădere "asta", dar într-o cameră avem mai multe energii diferite, care ne influențează în mod direct calitatea somnului ( de aici rezultă și remarca cu sănătatea personală )!

P.S: Îți doresc multă inspirație în al tău zen, și dacă se poate, .....trimite-ne și nouă poze cu rezultatul tău final!