| DiBianca a întrebat:

Buna TPU
Poti locuii intr-o chirie daca nu ai implinit inca 18 ani dar ai bani sa platesti chiria si cheltuielile?happy
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Niciun proprietar, intreg la minte, nu inchiriaza unui minor chiar daca are bani! Poti lua spre inchiriere un apartament doar prin intermediul unei persoane majore, de regula parintii.
Numai bine!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, potihappy.winking

| frikk a răspuns:

Desigur ca poti.iN ziua de azi cu bani faci aproximativ TOATE.

| codrinstefan2103 a răspuns:

Da..nu ai probleme.

| Ford a răspuns:

Legal nu poti daca tutorii legali nu sunt de acord atunci e mai complicat. Dar nu face nimeni contract de inchiriere in 90% din cazuri deci o faci fara griji.

| m4rcel a răspuns:

Da poti locui. Dar ce faci u nu este legal pentru ca trebuie sa semnezi un contract cu proprietarul abonamentului. dar acum depinde daca ai acordul parintilor ii poti ruga pe unul din ei sa il semneze