| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

spuneti-mi un ingrasamant lichid BIO care sa mearga cam la toate legumele si fructele care sa se poata prepara acasa fara sa-l cumperi cu care sa stropesti de la lamai pana la alte fructe + legume si spuneti-mi care e samanta de la nuca aia ce o mananci?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Miezl de nucă are un mic embrion în el, undeva la un capăt al miezului de nucă, nu este o sămânță separată.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca dorești sa obții puieți de nuci trebuie sa plantezi nuca cu coaja cu tot fie in pepiniera, si apoi sădești puietii in locul unde dorești, fie plantezi nuca exact acolo unde doreșt.