| Anonim172117 a întrebat:

Buna ziua, e vreo problema dacă cresc mai multe plante in același ghiveci? Am plantat semințe de lămâi acum câteva săptămâni și deja au crescut la înălțimea de vreo 5 centimetri. Faza e că am plantat vreo 3 semințe in fiecare ghiveci. Când o sa crească mai mari o sa le mut intr-un ghiveci mai mare, dar as prefera sa le țin in formația asta de 3 lămâi per ghiveci.

Răspuns Apreciat de Editori
| Vântulalb a răspuns:

Daca ghiveciul nu e suficient de mare, radacinile nu vor avea unde creste. Lamaiul are radacina lunga. In ghiveci,
neavand adancime, se va roti. Se vor incalci si vei desparte greu plantele fara sa rupi radacinile.

1 răspuns:
| Sekim a răspuns:

Nu e nicio problema, atata timp cat ghiveciul e destul de mare incat sa le ofere ceea ce au nevoie.