| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Am plantat acum 2 luni semințe de roșii cherry în tăvițe de 100 de locuri.
Acestea au crescut foarte mult.
Înca nu e timpul sa le plantez.
Putin sunt înghesuite dar sunt mari și frumoase.
Mai mult tulpina e mai lunga.
Tatăl meu mi-a spus sa le scot și sa le pun fiecare intr-un pahar.
E ok dacă aceste rămân tot în tavita încă vreo 2 3 săptămâni?

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Daca au crescut asa de bine nu mai trebuie mutate.In caz ca sunt inalte se pun culcate si e mai bine daca au tulpina mai multa in pământ.Pentru a le frana din creste se poate da cu pamant pe frunzele lor din cand in cand.