| crah a întrebat:

Eu am balcon inchis cu cornier si geamuri(nu termopan), geamurile de jos sunt din sticla securizata(cele cu sarma in ele), dar sunt destul de vechi si sau mai crapat, am un baiat de 2ani jumate si acum ma gandeam sa acopar geamurile de jos, pe dinauntru cu un material, ceva pentru protectie, ma gandeam la policarbonat sau chiar plexiglas, din pacate bugetul nu-i chiar asa de mare. ce material recomandati sa pun, sau cum sa procedez.
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Lambriu de plastic

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti folosi fibra semitransparenta ondulata,care se vinde la metru,e colorata,deci o poti lua la culoarea geamului armat,o poti taia cum vrei,iar daca e suficient de lata, o poti chiar da in doua.O poti fixa in cornier, cu gauri date, ori fixezi de cornier sipca si o prinzi in holdsuruburi, bine-teles cu saibe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geamurile cu sirma in ele sint geamuri armate nu securizate.Foloseste policarbonatul, plexiglasul este mult prea scump. Policarbonat gasesti si la coli(foi) cum vrei sa le spui, mai mici si il poti taia mult mai usor.Numai bine.

| iKronstadt a răspuns:

Pentru noi, ăștia mai nevoiași, există placa PVC transparentă, de grosimi diferite. Se găsește la prețuri rezonabile.