| Ardelean29 a întrebat:

Care este cea mai potrivită sursă mobilă de încălzire pentru cineva ce trăiește în Romania? Și de ce?

Aerotermă/ Radiator/ Calorifer electic/ etc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea: încălzirea pe bază de gaze naturale, deoarece se pot monta centrale termice calorifere în toată casa, poți regla temperatura și ai și alte facilități.

| Violleta2022 a răspuns:

Un calorifer cu ulei este cea mai simpla, ieftina si confortabila solutie.
El se incinge mai greu dar tine mai multa vreme caldura.
Dai un banut mai mult si cumperi unul de calitate, cu termostat si ceas, care poate fii pus sa incalzeasca numai intre anumite ore si numai pana la o anumita temperatura.