| DarkGren a întrebat:

Buna as dori sa cumpar o sursa de incalzire electrica care incalzeste repede si da randament, care ar fi cea mai buna aeroterma sau convector?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Fa diferenta singurel...
http://www.nwradu.ro/......adiatoare/
O zi buna:)

| horia2012 a răspuns:

Cea mai buna solutie e radiatorul pe ulei, chiar daca dureaza putin pana se incalzeste, dar da o caldura mai placuta (plus ca are si termostat) decat un covector. Daca nu vrei, convectorul e pe locul 2. Cat de repede se face cald si cat tine caldura depinde de suprafata si daca locuinta e izolata sau nu.

| halogen001 a răspuns:

Mie imi plac aerotermele (dau aer cald). La un convector, areul ramane mai rece si in schimb se incalzesc corpurile happy

Randamentul ar trebui sa fie cam acelasi: din moment se se consuma aceeasi energie, nu cred ca e diferenta de rezultat.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Cred ca aerotermele sunt cele mai utile si eu le folosesc foarte mult mai alesin perioada asta. Incalzesc mult mai bine. acum depinde si de capacitatea fiecareia