| anonim_4396 a întrebat:

Cat tine o saltea până devine incomoda?

14 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Depinde de calitatea ei si de intensitatea folosirii.
Eu am una de 40 de ani. Lucrare... comunista. Cu iarba de mare. Si inca este buna.

| isemilia a răspuns:

Cum a spus si persoana de mai sus. Depinde de calitate si de cat de mult o folosesti.

| dinaprilie a răspuns:

Cu spuma ( cu "memorie" ) a mea este de 10+ ani. Mai trebuie intoarsa dupa ceva timp.

| Iote a răspuns (pentru Iote):

Asa este, eu o intorc periodic.

| Eireann a răspuns:

Teoretic e recomandat sa schimbi o saltea cu arcuri la fiecare 8 ani.
In practica tine mai mult sau mai putin, depinde cum si cat este folosita si ingrijita. Un topper din spuma cu memorie face minuni din experienta mea.

| Crescent a răspuns:

Depinde de calitate. Nimeni nu iti poate da un raspuns clar

| darrio2007 a răspuns:

Daca doar dormi pe ea, te tine destul de mult, depinde si ce saltea ai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toata viața

| maestrulfemeilor69420 a răspuns:

Depinde din ce e făcută

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana cand face gaura sau pana cand incepe sa te doara spatele.

| Gligore2000 a răspuns:

Depinde cat are garantie. Unii dau 30 de ani.
https://askona.ro/......0x30/8.htm

| AntoneskuLidia82 a răspuns:

Eu salteaua mea din Memory+Latex am cumparat aici cu 10 ani garantie https://relaxe.md/catalog/saltele. Cat tine - asta depinde de calitate si de cat de mult o folosesti. Mie 10 ani ajunge, mai mult nu vad sens sa-l cumperi.

| AntoneskuLidia82 a răspuns:

Eu salteaua mea din Memory+Latex am cumparat aici cu 10 ani garantie https://relaxe.md/catalog/saltele
Cat tine - asta depinde de calitate si de cat de mult o folosesti. Mie 10 ani ajunge, mai mult nu vad sens sa-l cumperi.