| Stelulu a întrebat:

Cu ce anume pot curata mobila fara a folosi solutii chimice din comert?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sau albus de ou! Si o carpa alba, moale, de bumbac pentru a lustrui!

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Am vazut la ''Curat murdar'' ca otetul cu apa ar fi bun. Pui 1 parte otet si 9 parti apa, inmoi o carpa, o storci si stergi mobila cu miscari circulare.

Alte răspunsuri
| rael a răspuns:

125 ml otet alb
2 linguri ulei de masline
Se pun intr-o sticla, se agita, ca sa se omogenizeze, apoi se foloseste( se agita inainte de fiecare utilizare). Curata foarte bine petele de pe mobila, si lasa suprafetele lucioase.

| monicaclaudia a răspuns:

Curata mobila?
E murdara de ce? anume?
Elacuita, e cu furnir? Ei, nu e chiar asa de usor.
Mobila e noua, e veche?
Sunt multe date care trebuie analizate.

| danasang a răspuns:

Se face o solutie calduta din 1 parte ulei, 1 parte otet si trei parti apa. se agita, apoi se umezeste o carpa moale cu aceasta solutie si se curata mobila.

| Corina_Ianos_1971 a răspuns:

Doua parti ulei de masline, o parte zeama de lamaie si cateva picaturi de ulei esential de lavanda. Curata foarte bine si parfumeaza incaperea.