| ElenaRadu a întrebat:

Cum as putea sa fac florile sa dureze mai mult in vaza? thinking

Răspuns Câştigător
| R9kitty a răspuns:

Buna:) Pt. ca florile sa tina mai mult in vaza trebuie sa le schimbi zilnic si sa le pui hrana pentru flori( sunt niste pliculete care se gasesc la florarie si arata ca zaharul, si sunt pentru diferite flori):
http://hobbyt.allshops.ro/......rysal.html

Sper ca te-am ajutat. bye:*

7 răspunsuri:
| dddddadada a răspuns:

Apa, lumina naturala si o temperatura la nivelul camerei

| DonAnonymius a răspuns:

Schimba-le apa si tine-le langa geam, la lumina.

NOname
| NOname a răspuns:

Poti sa dezolvi in apa o lingura de zahar. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba apa, langa geam, la o temperatura adecvata si multa dragoste(:

| cristi202 a răspuns:

Dulce la patrat!happy O data - zahar in apa, a doua oara - iubeste-le, ele vor simti asta, eu am vazut asta la gradina ce o am, sotia mea iubeste enorm plantele, si ele au simtit asta, si au crescut frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt trandafiri, foloseste un recipiet manual de spreiat apa,. Deci cu apa nomala pusa intr-un recipient manual de spreiat, inprastie apa peste trandafiri atit pe frunze cit si pe flori, spre interior, astfel ii ajuti sa se hraneasca cu mai multa apa decit poate lua doar din vaza.Repeta asta de cite ori vezi ca apa nu mai este pe ei, si bineintele ca trebuie sa fie fin, sa arate ca roua.

| june_9596 a răspuns:

Citeste aici un articol despre prelungirea vietii florilor din vaze:
http://www.infogradina.ro/......amerei/56/