| lost.in.rain a întrebat:

Cum sa indepartez petele de grasime de pe varul lavabil?

Răspuns Câştigător
| Slowmotioon a răspuns:

Pai eu din cate stiu si cat am invatat in domeniu asta, nu este var lavabil, daca ai dat pe pereti lavabil, poti indeparta grasimea cu niste pur sau alta solutie pentru grasimee, nu afecteaza cu nimic lavabilul, acum depinde ce fel de lavabil ai dat pe perete, daca e de o calitate mai buna, nu ai de cee sa iti faci griji, dar daca e unu mai slab sa-r putea sa se decoloreze,, dar incearca asa usor cu putin pur, si freci usor cu un burete de bucatarie...sau dac ai pe pereti var, alta solutie nu iri ramine decat sa zugravesti din nou.Succes

5 răspunsuri:
| muresanul a răspuns:

Cu buretele inmuiat in putina apa calduta cu detergrnt pentru grasime.

| anad a răspuns:

Tamponeaza usor cu sampon de vase(Pur sau Fairy), lasa cateva minute asa apoi tamponeaza cu apa curata( nu prin frecare ca se ia si vopseaua).

| casy14channel a răspuns:

Vezi si tu vraja miraculoasa :X http://www.fetesibaieti.ro/vraja.html :X

| fabiola a răspuns:

Daca ai bafta sa fie lavabil alb, poti aplica pe pete un strat fin de chit cutit Domostik. Dupa uscare dai din nou cu lavabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Cocolino / probail ai invatat cu "partea " aratata la mare cinste in avatar! Var lavabil EXISTA! asa ca mai studiaza!
@Allynuca / poti incerca sa scoti petele cu orice ai in casa si iti trece prin cap. Din pacate, din pete de grasime nu vei obtine decit pete! Poate chiar mai mari si mai inestetice. Rezolvarea vine la zugraveala urmatoare. Acum curata cu ceva degresant si incearca sa repari cu putina culoare daca ai mai pastrat de la zugravit.