| alex癌 a întrebat:

Polistirenul de izolatie prinde pe varul lavabil?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreti sa faceti izolatia pe interior? Nu recomand. Exista riscul aparitiei condensului si a igrasiei.

| alex癌 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa izolez casa pe afara

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex癌):

Ok.

| emag a răspuns:

Nu, se va desprinde, trebuie curatat varul

| prisacarul56 a răspuns:

Pe toata suprafata peretelui executi niste santulete cu muchia de la o dalta pentru fier, spaclu, sau alta scula metalica, dai un amorsaj si poti aplica linistit polstirenul, ca doar el va fi sustinut si de dibluri.Curaj si spor la treaba.

| maneco a răspuns:

Varul lavabil trebuie ras pentru a face mai bine priza cu polestirenul altfel se va desprinde!

| alex癌 explică (pentru maneco):

Si cum se rade varul lavabil de pe glet exterior?