| anonim_4396 a întrebat:

CUM SCOT PETELE DE GRASIME DE PE PERETI? (LAVABIL)

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cureti un pic cu spaclul, dar peste cu un strat fin de chit de cutit si cand acesta s-a uscat dai cu lavabil de aceeasi culoare.Succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu Domestos, apoi dai cu var in locurile respective.

| borsec a răspuns:

Spala peretele cu o carpa curata cu Domestos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin tamponare cu un burete inmuiat in apa si detergent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din experienta proprie iti spun ca nu merge decat daca cureti locul de var si de grasime, putin aracet si iar cu var. Acum depinde si cat de mare e pata, daca sunt stropi mici si proaspeti merge imediat cu detergent de vase, clorul merge doar daca este alb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu o carpa inmuiata in apa cu det de vase

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu putina apa calduta si atat, fara detergenti ca este criza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu Domestos se sterg petele pe loc.
Daca le lasi mai mult timp nu se mai ia cu nimic...
Trebuie sa razi petele si se da cu gled si var.

| vio a răspuns:

Incearca cu Cif super cream pentru depuneri de piatra, grasime, rugina...ambalaj albastru...hee hee