| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hey peeps ...am o problema, am avut niste pete mici de ulei pe niste pantaloni de "trening" albi si cineva mi-a recomandat pasta de dinti ca sa le pot scoate dar acum se vad petele de la pasta de dinti..se vad niste pete mari albe... Cum as putea sa le scot?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Poate reusesti cu Pur sau Fairy pentru vase. Oricum acestea nu vor face alte pete. Pui detergent nediluat pe pata si freci usor cu degetele sa faca spuma. Lasi cam 15-30 minute sa actioneze spuma si apoi limpezesti cu apa calduta sau ii pui in masina de spalat. Succes!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ar iesi cu neofalina. Nu stiu daca gasesti undeva ca nu se prea mai fabrica. Poti sa intrebi pe la chimicale. Curata cu o carpa si apoi lasa pantalonii in apa rece cu inalbitor si vanish. Dupa minim o jumatate de ora poti sa-i bagi la spalat.

| IoanaPsy a răspuns:

Da, si eu tot cu detergent de vase scot petele de grasime de pe haine. Merge si Axion. E bine de stiut pe viitor. Pentru petele de pasta de dinti nu stiu ce ar merge.