| liviunm a întrebat:

Hristos a înviat, am si eu o problema cu masina de spalat indesit. De 2 zile nu se mai invarte cuva! Motorul se aude, comenzile se aprind.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Surubelnita in cruce, desfaci capacul din spate ai sase suruburi, dupa care vezi daca este destul de intinsa cureaua intre motor si cuva. Poate este si rupta. Daca nu, se poate regla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti apare nici o eroare pe ecran?

regis
| regis a răspuns:

Daca totul funcționează, mai puțin cuva care nu se învârte, cel mai probabil s-a rupt cureaua.