| Chivi_Cristian_2000 a întrebat:

Paianjenii de casa(cei cu picioare lungi,si cei cu picioare scurte care ii vezi iesind de dupa fotoliu/pat)sunt veninosi,trebuie sa ma feresc de ei? Ca imi e un pic frica,vad un paianjen si incep sa transpir, dar cand eram mic ii prindeam la borcanhappy, deci nu ar trebui sa am arahnofobie, ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Depinde, sunt sute de specii cu picioarele scurte happy In Romania sunt doar cateva specii de paianjeni veninosi si nici acestia nu sunt foarte periculosi.

1 răspuns:
| michael5813 a răspuns:

Stai calm! din cate am citit sunt unii dintre cei mai veninosi paianjeni sau cel putin au un venin puternic dar, nu sunt capabil sa muste un om datorita coltilor si cantitatii foarte mici de venin pe care o au! deci sunt absolut inofensivi.