| anonim_4396 a întrebat:

Salut 9.8cm =11.03 metri cat inseamna 0.9cm in metri? Va rog si formula, multumesc.

5 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Daca ai terminat clasa a 1-a ar trebui sa stii.
Daca esti ministru o sa-ti explicam.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Daniel323):

Nene eu nu mai stiu ce formule foloseam acum n, ani ca nu sunt hardisk vrei sa ajuti bine, apreciem, nu? eject!

| Daniel323 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Nu este nicio formula fraiere.Sunt doar unitati de masura pe care le folosim in fiecare zi.

regis
| regis a răspuns:

Încearcă sa fii mai explicit, ce vrei sa spui cu egalitatea aia dintre 9.8 cm si 11.03 metri?

| mihai69 a răspuns:

Cum să fie egali nouă virgulă opt centimetri cu unsprezece virgulă zero trei metri?!? De unde ai scos aberația asta?!?
Zero virgulă nouă centimetri, în metri înseamnă: zero virgulă zero zero nouă metri (0.009). Se împarte la o sută (100).