| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Salut, am o curte de 200 mp in Bucuresti in sectorul 3, merita sa imi fac un solar pentru rasaduri productie angro?!

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă aveai măcar 1ha mai mergea.
Asa, mai faci niște bănuți de buzunar.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Catrice):

1ha daca vrei sa ai si sa pui rasaduri ai nevoie de oameni sa te ajute la rapicat la semanat, nu poti pierde timp!

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Catrice):

1 ha din cate stiu e 10.000 mp asta inseamna ca nu gasesti clar in Bucuresti asa ceva, in al doilea rand s-ar putea sa ai probleme cu irigarea cu curentul nu vei gasi, majoritatea sunt la camp si nu imi pot permite sa las serviciul sau sa fac naveta zilnic plus ca intervine riscul de a ramane fara nimic daca nu esti acolo continu!

| Catrice a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Știi, București e și prin cartierele mărginașe.

| Catrice a răspuns (pentru Catrice):

Am văzut pe unii pe net ce-în drept ca aveau și teren mai mult cică prin București, dar cum nu ai spus pe unde...
Plus ca dacă vrei sa vinzi, trebuie sa ai producție în permanenta, intr-o cantitate destul de maricica. Depinde ce fel de răsaduri pui, oricum nu ies prea multe. Cel mult poți vinde în piață cata producție ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

En-gros in 200m? Pai ce iese in 200m foloseste la o salata cateva zile.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Catrice):

Stau la salajan!

| Brunet_Bogdan_1994 explică:

Eu vreau sa vand rasadurile nu legume ai inteles, am fost la cineva avea un solar foarte innalt cu rasaduri pe 2 etaje improvizate ca dintr-o chela de lemn