| ZbarMario a întrebat:

Salut, cum se aleg ouăle de Paște? Adică dintr-un cofrag cum îmi dau seama care e cel mai tare ou?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Le scanezi 3D pentru a determina forma, apoi le faci un RMN pentru a determina grosimea si densitatea cojii si apoi importi toate datele intr-un soft de analiza structurala.

| Adrian5575 a răspuns:

Cumperi unul de lemn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea de struț sunt cele mai tari.

| Mirel4412 a răspuns:

Te uiti care are niste dungi albe(aproape innvizibile)

| darrio2007 a răspuns:

Cam tarziu sa le mai alegi acum. Trebuie sa le cumperi de unde stii ca ai mai cumparat si coaja a fost tare.

| anonimg a răspuns:

Cele rosii (nevopsite) sunt de regula cele mai tari. Coaja lor contine mai multe minerale.
Dar daca le-ai vopsit, nu stiu cum le mai poti deosebi.

| Iote a răspuns:

Vrei sale spargi pe toate si sa aduni multe oua? happy