| Sbsbsb2001 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un convector pentru o camera de 16m patrati care sa faca fata si la iarna. Ceva informatii as dori de la cei care au sau stiu tipuri de convectoare si pretul facturilor la curent pe care il platiti si timpul de folosire.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Factura de curent e direct proportionala cu... locatia si izolatia termica, daca stai la campie (mai ales in Bucuresti unde se strange mai multa caldura) si ai izolatie buna, atunci platesti minim, daca stai la munte (unde deja a venit iarna) si ai izolatie proasta poti plati si de cateva ori mai mult